Japán főzőórák

vampire-slayer-ramen13.jpg

Házi rámen workshop

Rámen workshopunkon egy kis előkészülettel akár hétköznap este is elkészíthető rámen receptjét osztjuk meg Veletek. A 10-12 órás alaplé főzés helyett egy olyan enyhén csípős, fűszeres, szójatejes rámen levest készítünk el, melyet Ti is könnyedén összedobhattok otthon. Eláruljuk a rámen tojás (azaz marinált lágytojás) készítésének módját, keverünk egy fűszeres babcsíra salátát és hogy a húsevők kedvében járjunk elkészítünk egy otthoni körülményekre szabott chashu-t, azaz párolt császárhúst, amit addig locsolgatunk a szószunkkal, amíg a ízek teljesen át nem járják az omlós húst. Vegetáriánus vendégeink természetesen bátran tiltakoznak, hogy ők a chashu nélküli verziót kérik!:)

Menü:

豆乳味噌ラーメン

Szójatejes miso rámen

Feltétek:

味付け玉子

Ajitsuke tamago (marinált lágytojás)

チャーシュー

Chashu (Párolt császárhús)

ホットもやし

Hot Moyashi (Fűszeres babcsíra saláta)

cd171257956775a2d3d09670d81dc68a.jpg

Yaki gyoza - japán húsostáska workshop

Szeretnénk Nektek bemutatni a japán ramen éttermek, izakaya-k menüjének népszerű szereplőjét, a sült húsos táskát, azaz Yaki gyouza-t.
Miután elkészítettük a tésztát a húsos batyukhoz, a Yaki gyouza húsos-zöldséges töltelékét vékony tésztalapocskákba csomagoljuk, pároljuk, majd ropogósra sütjük az alját és természetesen fejjel lefelé tálaljuk, ahogy kell.
Az elfogyasztását pedig Rátok bízzuk.:) Az elkészült húsos táskákat szójaszósz és rizsecet keverékébe mártogathatjátok, rizst, miso levest és japán savanyúságot kínálunk hozzá.

Az órán készülő ételeket laktózérzékenyek is fogyaszthatják!

onigiri sweet potato (1).jpg

Onigiri - japán rizsgombócok

Egy óra azoknak, akik szeretnék kicsit változatosabbá tenni az uzsonnásdobozukat, akik szusirajongóként szívesen vinnének magukkal munkahelyükre vagy kirándulásra japán ízeket, vagy akik lisztérzékenyként nem csomagolhatnak maguknak szendvicset az útra.
Az iskolába, munkahelyre, kirándulásra készülő szendvics japán megfelelője az onigiri, azaz rizsgombóc. Lehet tölteni, sütni, ízesíteni a rizst, kör, háromszög vagy négyzet alakúra formálni, algalapba csomagolni. Számtalan verziója létezik és néhány alapszabály betartásával az onigiri készítésnek csak fantáziánk szabhat határt.
Az onigiri lelke maga a rizs. Az órán megismerhetitek a rizsfőzés helyes módját rizsfőzőben és lábasban, valamint megtanítok háromféle onigiri készítési technikát, amiket szabadon alkalmazhattok otthon, villoghattok vele az irodában vagy a suliban!:) Az onigirazu és a sült onigiri tölteléke önálló japán ételként is fogyasztható, így egy recepttel két féle japán étel készítését is elsajátítjátok.

Menü (laktózmentes) (glutémentes vagy vega verzió is kérhető, csak jelezzétek előre!):

Lazac-lime onigiri

Onigirazu (csirkével, tojással és salátával töltött rizsszendvics)

Gyömbéres marhahússal töltött sült onigiri

(Az onigirikhez meleg levest, salátákat kínálunk.)

28939225_10211552588395162_47918902_o.jpg

All day breakfast japán módra

Ha valaki először kóstolna japán ételeket gyakran javaslom, hogy kezdje a reggelivel. A japán reggeliző asztalon ott sorakoznak egymás mellett a japán konyha esszenciáját jelentő ízek, így ha szeretnéd ezt közelebbről megismerni, szerintem a reggeli egy tökéletes alkalom. A japán reggeli főtt ételeket tartalmaz, ezért akár Japánban, akár itt Magyarországon nyugodtan elkészíthetjük ebédre vagy vacsorára is, garantáltan jól fog esni bármelyik napszakban.

Az órát ajánljuk azoknak, akik kóstoltak már tradicionális japán reggelit, de nem tudják, hogyan fogjanak hozzá otthon, azoknak, akik most ismerkednek a japán konyha alapjaival, azoknak, akik szeretnék feldobni a reggeli lekváros kenyér, virsli, párizsis zsömle kombinációkat és persze azoknak, akik hozzám hasonlóan lelkesednek az “all day breakfast” intézményéért.

Menü (laktózmentes):

鯖の塩焼き / Saba shioyaki (Grillezett makréla)

御飯 / Gohan (Főtt rizs)

卵焼き / Tamagoyaki (Japán tojástekercs)

味噌汁 / Miso leves

ほうれん草の胡麻和え / Horenso No Gomaae (Spenót szezámöntettel)

漬物 / Tsukemono (Pácolt zöldség)

Bento - dobozba zárt Japán

A bento egy jellegzetes japán ebédszállítási mód, dobozba zárt egy adagnyi étel, amit reggelente lóbálnak kezükben a munkába siető dolgozók és a japán iskolások, illetve ami garantáltan ott lapul minden kiránduló hátizsákjában. A bento készítő ügyel arra, hogy egy kiegyensúlyozott, tápláló és változatos ebédet állítson össze mind ízben, mind színekben. Az ebéddoboz tartalmát melegítés nélkül is el lehet fogyasztani, olyan ételekből válogatják össze, ami hidegen-melegen élvezetes. De a bento sokkal több mint egy ebéd. A dobozba nem csak ételt, hanem sok-sok gondoskodást, odafigyelést, szeretetet lehet rejteni egy–két trükkel. Az ételekből megformázhatjuk gyermekünk kedvenc állatát, rajzfilmhősét, utalhatunk egy aktuális eseményre, követhetjük az évszakok változását, az alaptechnikák elsajátítása után az ételkompozíciókkal minden gondolatunk kifejezhető.

Az órán kétféle bentot készítünk, egy rizses-húsos-tojásos verziót, hogy bemutassuk, hogy vihetünk magunkkal meleg ételt munkahelyre, iskolába, kirándulásra, illetve egy szendvicses verziót, amiben alaptechnikákat mutatunk meg, hogyan születik egy szelet kenyérből mackó vagy malac formájú kis szendvics. Mindkét dobozt úgy állítottuk össze, hogy minél több technikát, ötletet adhassunk nektek azzal a nem titkolt reménnyel, hogy szárnyakat adjunk fantáziátoknak. Rátok bízzuk, hogy a két bento közül melyiket eszitek meg helyben és melyiket viszitek haza dobozban. (Az elvitelhez minden résztvevőnek biztosítunk egy dobozt.)

Srí lankai főzőórák

_MG_6058.jpg

Egy falat Srí Lanka

Ezen az órán egy népszerű Srí lankai streetfood, a kottu roti elkészítésének alapjaiba vezetünk be Titeket. A kottu készülhet praktikus célból (lásd maradék roti (kenyér) felhasználása), vagy egyszerűen azért, mert pont erre vágyik az ember. Egy tipikusan kreatívan, sokféle változatban készíthető étel, az órán zöldségekkel (káposzta, répa, újhagyma, fokhagyma, gyömbér) készítjük, de otthon halas, húsos, tojásos formában és érdemes kipróbálni. A színek és ízek harmóniája ebben a menüben is kulcsszerepet kap, a kottu-t lencsével, répás kókuszsalátával, sült csicseriborsó gombócokkal tálaljuk és természetesen lesz desszert is!:)

Menü (laktózmentes):

වඩේ / Vadai / Sült fűszeres csicseriborsó gombócok

කොත්තු රොටි / Kottu roti / Zöldséges, fűszeres lepénykenyérből készült étel

පරිප්පු / Parippu / Vöröslencse curry

කැරට් සම්බෝලේ / Carrot Sambol / Répás kókuszsaláta

වටලප්පන් / Watalappan / Kókusztej puding pálmacukorral

_MG_6035.jpg

Curry & Rice


Menü (laktózmentes) (gluténmentes):

කුකුල් මස් කරි / Chicken curry / Fűszeres csirke curry kókusztejjel

Spinach curry / Spenót curry

ලෙමන් බත් / Lemon rice / Citromos kesudiós rizs

කැරට් සම්බෝලය / Carrot sambol / Répás kókuszsaláta

වටලප්පන් / Watalappan / Kókusztej puding pálmacukorral

Sri-Lankan-Kale-Mallung4S.jpg

Srí Lanka ízei

Ezt a menünket a kókusz, a kesudió és a mangó rajongóinak ajánljuk, bár szívem szerint pont az ellenkezőjét írnám. Azaz ajánlom azoknak is, akik eddig “csak” kókuszgolyó, sós kesudió vagy savanykás éretlen mangó formájában találkoztak ezekkel az alapanyagokkal, mert büszkék vagyunk arra, hogy nagyon sokan csalódtak pozitívan menünk főszereplőinek sokszínűségében miután megkóstolták ezeket az ételeket. Ahogy megszokhattátok, srí lankai főzőóráinkon a fűszerekkel nem spórolunk, de az óra előtt mindig megbeszéljük, hogy ki mennyi csípőset vállal be!:)

Menü:

කජු කරිය / Cadju Curry / Kesudió curry

අඹ මාළුව / Amba Maluwa / Zöld mangó curry

මැල්ලුම / Mallum / Kísérőfogás leveles zöldségből

පොල් බත් / Coconut rice / Kókuszos rizs

Meen varai / Kókuszos hal

ලව් කේක් / Love cake / Kesudiós sütemény

pineapple.jpg

Kiribath

Míg a Curry&Rice és az Egy falat Srí Lanka című óráinkat kifejezetten a srí lankai ízekkel ismerkedők számára ajánljuk, a fűszerek világában jártasabb, vagy egyszerűen csak bevállalósabb vendégeink számára alkottuk meg új menünket. A srí lankai tányér természetesen ez alkalommal is színes lesz, illatos sertéshússal, makrélával, ananásszal, ecetes padlizsánnal, kókusztejes rizzsel és chilivel fogjuk alaposan megpakolni. Az ételek fűszeresek és csípősek, de ha akad köztetek aki csak enyhén csípős ízeket vállal csak be, hozzá igazítjuk majd a chili mennyiséget, szóval emiatt senkinek sem kell otthon maradni!:) Kézzel enni természetesen ér!:)

Menü:

මාලු කිරට / Fish curry/ Makréla curry

ඌරු මස් කරිය / Black pork curry / Fűszeres sertés curry

වම්බොටු මෝජු / Wambatu moju /Marinált sűlt padlizsán salottahagymával, zöld chilivel

කිරිබත් / Kiribath / Kókusztejben főtt rizs

ලුණු මිරිස් / Lunu miris / Só&Chili

අන්නාසි චට්නි / Pineapple chutney / Fűszeres chilis ananász

Shahi paneer

A Shahi paneer-t nem véletlenül aposztrofálják a “királyi”, vagy “mennyei” szavakkal. Sokan kifejezetten emiatt az étel miatt térnek vissza kedvenc indiai éttermükbe és hiába határozzák el, hogy ez alkalommal, valami mást próbálnak ki, a rendelésbe mégis újra meg újra becsúszik a Shahi paneer. Shahi paneer függőknek innen már csak egy lépés, hogy elsajátítsák az étel ekészítésének csínját-bínját, és onnantól kezdve semmi akadálya annak, hogy a kesudiótól és mandulától krémes, aszalt gyümölcsöktől édeskés fűszerekben gazdag, sáfránytól aranysárga szószba hol paneert, hol zöldségeket, gombát, csicseriborsót vagy tofut főzzünk. A krémes szósz megkívánja a tunkolást, és ez ellen nem is ágálunk, a paratha és raita elkészítése pont belefér majd még az időnkbe!

Menü:

Shahi paneer (Indiai sajt kesudiós tejszínes, paradicsomos szószban)

Paratha (indiai lepénykenyér)

Raita (joghurtos mártogatós)

Kare raisu - a japán curry

Talán meglepő, de a legnépszerűbb, leggyakrabban fogyasztott japán ételek sorában igen előkelő helyet foglal el a curry, azaz a Kare raisu (カレーライス), azaz a curry japán változata. Ez az az étel, amit garantáltan megtalálsz a legkisebb japán falu kifőzdéjének menüjén, ami elhangzik a legtöbb japán gyerek szájából, ha megkérdezed mi a kedvence és ami egy átlagos japán családnál szinte minden héten az asztalra kerül. És hogy miben különbözik egy átlagos currytől? Szinte mindenben! Az indiai vagy thai típusú curryhez képest egy sűrűbb szószos étel, amiben a karamellizált hagyma, sárgarépa vagy reszelt alma révén az édeskés ízek dominálnak. Az óra célja, hogy a hazatérve bármilyen japán curryt el tudjatok készíteni, és merjetek kísérletezni, hiszen ezzel a képességgel válhat a lehető legszezonálisabbá a konyhátok. A japán curry-k változatai szinte végtelenek, nagyon sok lehetőség van improvizációra, tökéletes megoldás maradékfelhasználás vagy hűtőürítés esetén, de lehet vele villogni is, arról nem beszélve, hogy az egyik legegyszerűbb és leggyorsabban elkészíthető japán egytálétel. A curry estre egy szezonális zöldségekkel (évszaktól függ, de a krumpli, répa, hagyma, padlizsán, paprika, paradicsom és minél több fajta gomba kombinációja jól bevált az évek során) megpakolt Kare raisu-t készítünk abszolút nulláról indulva, tehát a curry port és az abból készülő curry alapot is mi fogjuk készíteni, szóval a curry kockát felejtsétek el, megy ez anélkül is!:)

Az órán készül:

Japán curry por

Házi készítésű japán curry “kocka”

Zöldséges kare raisu

A01-01-00022-03.jpg

Okinawa ízei

Japán legdélebbi prefektúrájának konyhája egy ehető történelemkönyv. Izgalmas látni, ahogy a fő szigettől eltérő kulturális különbségek, a déli szigetek külvilággal kialakított kapcsolatai, az eltérő éghajlat és ebből adódóan az eltérő alapanyagok, hogyan jelennek meg egy terített asztalon. Számos tanulmány fejtegeti az okinawaiak híresen hosszú életének titkát, melyben az étkezési kultúra vitathatatlanul nagy szerepet játszik. Okinawa gasztronómiájában erőteljes kínai, Délkelet-ázsiai és amerikai hatás érvényesül, melyek természetesen japán alapokkal társulnak, így kialakítva a régió jellegzetes ízvilágát.

Menü (laktózmentes):

沖縄そば / Okinawa soba (kicsit rámen, kicsit udon és mégis valami más!)

タコライス / Taco rice (amikor  a mexikói hatásra megszületett amerikai étel japán csavarral párosul)

人参しりしり / Ninjin shirishiri (répa tonhallal)

サーターアンダギー / Sata andagi (okinawai fánk)

inarizushi (2).JPG

Tofu sülve-főve

A tofunak sok arca van, számtalan módon elkészíthető. Tökéletes kiegészítője a reggelinek, ebédnek, vacsorának, de ha megismerjük bátran választhatjuk akár az étkezés főszereplőjenk is. A tofu sokszor kísérő fogásként húzódik meg szerényen egy kis tálkán, de szerény megjelenése nagy meglepetéseket tartogathat.  Az órán olyan recepteket, fogásokat mutatunk amellyel a tofu különböző tulajdonságait ismerhetitek meg, olajban sütjük, salátát készítünk vele, megtöltjük szusirizzsel, a desszert tányéron pedig önállóan állja majd meg a helyét bebizonyítva, hogy egy kis csavar izgalmassabbá varázsol még egy pár perc alatt elkészíthető sajttortát is. És tartogatunk még meglepetést a tarsolyunkban. Tofu ugyanis nem csak szójababól készíthető. Az órán készítünk egy tofunak látszó "nemtofut", azaz egy gőzölt tojásételt, amely minden egyes rezdülésében a tofura emlékeztet majd.

Menü (vegetáriánus):

照り焼き豆腐 / Teriyaki tofu (Sült tofu teriyaki szósszal)

卵豆腐 / Tamago tofu (Tojás tofu)

稲荷寿司 / Inarizushi (Sült tofuból készített rizzsel töltött batyu)

和風サラダ / Wafu salad (Wafu saláta tofuval)

豆腐のレアチーズケーキ / Tofu rare cheesecake (Tofus sajttorta)

NATSU - nagyon nyár

Nyári menünk összeállításánál kis konyhakertekben saját zöldségüket nevelgető, árnyékba terített pikniktakarókon felhőket bámuló, és meleg nyári estéken munka után hazafelé siető emberek helyébe képzeltük magunkat. Milyen módon érvényesülne legjobban a tányéron a hónapokon keresztül nevelgetett zöldség, milyen ételek esnek jól egy forró napon, vagy egy meleg nyári estén, mivel csúszik még jobban egy korsó hideg sör, hogyan válik autentikus japán fogássá az a néhány darab zöldség, amit a hűtő alsó fiókjában találunk. Ezen az órán megmutatjuk mi mindent lehet kihozni egy kis kocka tofuból akár 1 perc alatt, és természetesen a gohan, azaz rizs is nyári ruhát ölt majd. Fogadjátok sok szeretettel új nyári menünket a kukorica, az uborka, a tofu, a lazac és a japán húsgolyó főszereplésével.


Menü:

鮭の南蛮酢け / Salmon Nanbanzuke / Marinált sült lazac

捏ね / Tsukune / Húsgombócok japán módra

バター醤油とうもろこしご飯 / Japán kukoricás rizs

冷奴 / Hiyayakko / Hideg tofu

酢の物 / Sunomono / Algás uborka saláta

Hűtsd le magad japán módra!

Ebben a nyári menünkben a 冷 (hideg, hűtött) a “kulcs kanji”, ami nem véletlen, az új nyári ételsor elemeinek mindegyikére igaz, hogy behűtve vagy szobahőmérsékleten fogyasztva esnek jól a legnagyobb melegben. A savanyított szilvás onigiri (rizsgombóc) fanyar íze vagy a enyhén csípős edamame (zöld szójabab) szerintem elfogultság nélkül indulhat a legtutibb sör/fröccskorcsolya címéért. Misot három ételnél háromféleképpen használunk majd, szóval garantáltan bővül a repertoárja azoknak, akiknek fejtörést okozott eddig, hogy mit kezdjenek a hűtőben bujkáló miso pasztájukkal.

Menü:

冷や汁 / Hiyajiru / Hideg miso leves lazaccal, tofuval és uborkával

ツナとトマトの冷やしそうめん / Hideg somen tészta tonhallal és paradicsommal

梅干しと紫蘇のおにぎり / Rizsgombóc umeboshival (savanyított japán szilva) és shiso levéllel

夏野菜の味噌焼き / Sült nyári zöldségek misoval

スパイシー枝豆 / Edamame (zöld szójabab) - miso - chili

5c259734125f890697415188.jpg

Fuyu - a japán tél ízei

Ezen az órán megmutatjuk, hogyan lehet téliesíteni a miso levest, hogyan készíthetsz rizsfőzőben vagy egyetlen fazékban laktató rizses egytálételt, hogyan esik jól a tofu télen és bebizonyítjuk, hogy még akkor is kerülhet az asztalra virág, ha a kertben már semmi sem nyílik.

Menü (laktózmentes):

豚汁 / Tonjiru (Miso leves sertéshússal és zöldségekkel)

炊き込みご飯 / Takikomigohan (Dashiban (alaplé) főtt rizs gombákkal és zöldséggekkel)

豚の生姜焼き / Shougayaki (Gyömbéres sertéshús)

あんかけ豆腐 / Ankake tofu (Selyemtofu kockák sűrű szószban)

菊花かぶ / Kikka kabu (Krizantémot formázó retek savanyúság)

Atatameru- melengető ízek

Ebben a téli menünkben új alapanyagok mutatják meg téli arcukat: a lazac, édesburgonya, marhahús, krumpli, tofu és káposzta lesz a főszereplője a kifejezetten az év leghidegebb napjaira összeállított ételsorunknak. Egy hot pot típusú étel kapcsán az eddigieknél északabbra merészkedünk egészen Hokkaidó magasságáig, összeházasítjuk az édesburgonyát a rizzsel és megismerkedünk egy újabb klasszikus házias fogással, a Nikujaga-val. A nyári menüben szereplő Hiyayakko téli megfelelőjét nyáron sokat emlegettük, így ez is feltétlenül az asztalra kerül és bővítjük a japán “savanyúság” receptjeinket is, ez alkalommal a káposzta-szezám vonalon.

Az óra menüje (laktózmentes):

  • 石狩鍋/ Ishikari nabe (Lazacos hot pot Hokkaidóról)

  • さつまいもご飯 / Satsumaimo gohan (Édesburgonya & Rizs)

  • 肉じゃが / Nikujaga (Marhahús & Krumpli)

  • 湯豆腐 / Yudofu (Kombu dashiban (alaplé) főtt tofu)

  • キャベツの浅漬け / Kabetsu no asazuke (Só & Káposzta & Szezám)

Shizen - japán konyha vegetáriánus szemmel

Vegetáriánus japán menünkkel már régóta adósotok vagyunk, de türelmetekért cserébe igyekeztünk minél izgalmasabb alapanyagokat beválogatni az első japán vega menünkbe, így esett, hogy ez előtt az óra előtt feltétlenül be kell szereznünk konjakut, hijiki algát, szójababot, kombut, tofut, soba tésztát és az ázsiai élelmiszerbolt zöldséges sarkát is alaposan átnézzük majd, hogy minél több új ízt tudjunk Nektek megmutatni. Az ismeretlen szavak és alapanyagok senkit se rémítsenek meg, az órán kérdezni szinte kötelező!:)

A menü véletlenül laktózmentesre és vegánra is sikeredett egyben, reméljük ez nem baj!:)

Menü:

けんちん汁 / Kenchinjiru / Kombu-shiitake alapú leves gyökérzöldségekkel, tofuval

ナスの田楽 / Nasu dengaku / Miso mázas sült padlizsán

おろし蕎麦 / Oroshi soba / Soba tészta reszelt jégcsapretekkel

枝豆とひじきの混ぜご飯/ Rizs hijiki algával és szójababbal

照り焼きこんにゃく / Teriyaki konnyaku / Teriyaki módon készített konjac

Sokat meséltünk már a finom porrá őrölt zöld teáról és a hozzá kapcsolódó teaceremóniáról, habosítottuk chawan-ban, fúziós desszertkurzust is szenteltünk neki, de még mindig ezer arca van, amit, úgy érzünk nem mutattunk meg. Ezért most újra egy egész workshopot szeretnénk annak szentelni, hogy megmutassuk, hogyan lehet még enni és inni a matchát!

Erre a workshopra olyan recepteket és technikákat válogattunk össze, amik segítségével hétköznapjaitokba csempészhetitek ezt az izgalmas alapanyagot, megtanulhatjátok, hogyan lehet szinte bárminek elkészíteni a matchás variációját, hogyan láthatjátok zöldben a világot!:)

Az óra menüje:

抹茶 グラノーラ / Matcha granola

抹茶蒸しパン / Matcha mushipan / Gőzölt machás sütemény

ネアポリタン抹茶クッキー/ Macha neapolitan sugar cookies / A háromszínű keksz

タピオカ抹茶ラテ / Matcha bubble tea

Setsubun - Ehomaki

Az órát kizárólag január végén, februárban hirdetjük meg! ( Setsubun hivataloson február 3-ára esik. )

Az óra főszereplője az Ehomaki (恵方巻), egy mindenféle jóval megtömött vastag sushi tekercs, amit az év többi napján Futomaki-nak (太巻き) neveznek. Az ehomaki-t nem csak a neve különbözteti meg a futomaki-tól, az elfogyasztása is kötöttebb, amiről minden fontos tudnivalót elmondunk majd az eseményen.

Az órát nem sushi workshopnak szánjuk, az ezzel kapcsolatos fenntartásaink változatlanok, de olyan sushi félék kedvéért szívesen és nagy örömmel kivételt teszünk, melyek Japánban is otthoni körülmények között készülnek, az ehomaki pedig nagy szerencsénkre határozottan ilyen!:)

Az órán készülő ehomakiba 6-7 féle töltelék kerül majd, a tervek szerint a következők: tamagoyaki (japán tojástekercs), uborka, shiitake gomba, sült lazac, takuan (savanyított jégcsapretek), spenót, esetlegesen a szezonális vagy nehezebben beszerezhető alapanyagoknál előfordulhat változás. (A tekercs összeállításánál az ízek és színek kombinációja fontos szerepet kap, de ha valaki valamelyik alapanyag ellen nagyon tiltakozik, akkor természetesen azt nyugodtan kihagyhatja a saját tekercséből. Ha sok ilyen lenne, akkor kérünk jelezzétek előre, hogy készülhessünk valami alternatívával, és ne legyen valakinek fele olyan vastag a tekercse, mint a többieké!)

Az óra menetrendje:

sushi rizs (酢飯) készítése (rizsfőzés és ízesítés)

töltelékek elkészítése (tojástekercs, shiitake, spenót, lazac) illetve előkészítése (takuan, uborka)

ehomaki tekercs elkészítése

(Az elkészült ehomakihoz, meleg miso levest kínálunk.)

Az órát kizárólag február végén hirdetjük meg! ( A lányok ünnepe hivataloson március 3-ára esik. )

Az óra főszereplője az Chirashizushi (ちらし寿司), a talán legszínesebb sushi fajta. “Szórt sushi” névre is hallgat, hiszen a sushi éttermekből ismerősebb nigiri vagy makival ellentétben, a Chirashizushi teljesen más koncepciót képvisel jellegzetesen a rizs tetejére “szórt” feltűnő színű és minél gazdagabb kiegészítőivel. A “Lányok ünnepéhez” méltóan mi is színben és ízben a lehető legizgalmasabb hozzávalókkal dolgozunk majd. Répa, shitake gomba, bojtorjángyökér, cukorborsó, tojás, sült tofu, füstölt és sűlt hal, kaviár egészen biztosan kerül majd a sushi rizs tetejére, de lehetőségeink szerint készülünk további kiegészítőkkel is.

Az órát NEM SUSHI WORKSHOPnak szánjuk, az ezzel kapcsolatos fenntartásaink változatlanok, de olyan sushi félék kedvéért szívesen és nagy örömmel kivételt teszünk, melyek Japánban is otthoni körülmények között készülnek, a Chirasizushi pedig nagy szerencsénkre határozottan ilyen!:)

Az óra menetrendje:

sushi rizs (酢飯) készítése (rizsfőzés és ízesítés)

a rizs tetejére szánt elemek elkészítése (tojás, hal, zöldségek) illetve előkészítése

chirashizushi összeállítása